KONST / Litografier / Färglitografi 15539211
nr 1553 9211
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Vita hus. Signerad, numrerad 3/310. Färglitografi, bildmått: 24x57 cm, yttermått inklusive ram: 41x72 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:53:38
100 kr
150 kr
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman